Muzeum lotnictwa w Winnipeg-Royal Aviation Museum of Western Canada


Zdradzę wam dzisiaj mój mały, mroczny sekret…boję się latać! Nie jest to tak duży strach, że nie wsiądę do samolotu, ale jednak…momenty startu i lądowania, to dla mnie żadna przyjemność. Zdecydowanie wolę oglądać samoloty i wszystkie inne maszyny przystosowane do latania z ziemi. Szczerze podziwiam pilotów, a po wizycie w Royal Aviation Museum of Western Canada, inżynierów lotnictwa. Patrząc na niektóre projekty wydaje mi się, że trzeba być szaleńcem żeby być w stanie je wymyślić i zrealizować, a jeszcze większym szaleńcem, żeby chcieć latać zbudowanymi maszynami.

Royal Aviation Museum of Western Canada

Miłośnicy lotnictwa z pewnością odnajdą się w tym małym, zatłoczonym muzeum. Zobaczyć w nim można wszystko od malutkich samolotów/awionetek, przez samoloty wodne, samoloty służące kiedyś do transportu poczty, rakiety, większe samoloty pasażerskie, odrzutowce aż do przedziwnych projektów maszyn latających jak np. wielki spodek, przypominający UFO.

Podczas wizyty dowiecie się nie tylko jak wyglądały pierwsze samoloty, ale też będziecie mieli okazję zobaczyć jak zbudowane są ich silniki. Przeczytacie też sporo o historii lotnictwa, o pierwszych kobietach pracujących zawodowo w lotnictwie w Kanadzie oraz o projektach wysyłania rakiet w kosmos. Istnieje również możliwość wejścia na pokład niektórych samolotów, głównie pasażerskich, pod czujnym okiem jednego z pracowników muzeum. Zapomniałabym o tym, co dzieci lubią najbardziej, czyli sklep z pamiątkami 😉 Najlepiej sami zobaczcie jak to wygląda.

 

Ten „statek kosmiczny” wybudowany ludzkimi rękami, to „Avro Canada VZ-9-AV Avrocar – statek powietrzny pionowego startu i lądowania w kształcie dysku, opracowany jako tajny projekt w trakcie zimnej wojny przez kanadyjskiego producenta samolotów Avro Canada w Malton, Ontario.”

Niestety finalnie projekt nie wypalił. Jeśli interesuje was temat, to poczytajcie więcej tutaj. A w tym miejscu zobaczycie jak wyglądały loty testowe.

Ceny biletów:

  • Osoby dorosłe $10.00
  • Osoby po 60 roku życia: $7.50
  • Studenci (do lat 25, musi posiadać ważną kartę studenta): $7.50
  • Dzieci (3-12 lat): $5.00
  • Dzieci (Do 2 lat): Wchodzą za darmo

Dojazd

Nie zdziwcie się kiedy GPS poprowadzi was aż do samego lotniska dla okolicznych kurierów. Muzeum jest ulokowane na samym końcu tamtejszych budynków, a jadąc tam ma się wrażenie, że może właśnie się zgubiliście i zaraz ktoś każe wam stamtąd spadać. Nic takiego się jednak nie wydarzyło, a do tego mogliśmy chwilę podziwiać wzbijające się lub lądujące samoloty.

Godziny otwarcia

  • Pon-Pt : 9:30 am – 4:30 pm
  • Soboty: 10:00 am – 5:00 pm
  • Niedziele: 12:00 pm – 5:00 pm

Jeśli akurat wypada święto, długi weekend itp. możecie sprawdzić czy mają w tym dniu otwarte pod tym linkiem.

To co, zachęciłam cię chociaż trochę do odwiedzenia Royal Aviation Museum? Mam nadzieję! Przyjemnego zwiedzania! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.