W Krainie Lodu-Ice Castles

W Winnipeg właśnie został otwarty jeden z Zamków Lodowych, które budowane są w różnych częściach Kanady. Jeśli więc zastanawiasz się czy warto go zobaczyć, jak się przygotować i co właściwie możesz zobaczyć w tej Krainie Lodu, to zapraszam do krótkiej lektury!

Kraina lodu

Dosłownie! Cały „zamek” to przepiękne ściany zbudowane z lodu, które po zmroku dodatkowo są oświetlane kolorami tęczy. Zachęcam wybrać się tam w godzinach późno popołudniowych, aby móc zobaczyć wszystko w świetle dziennym oraz w momencie kiedy zacznie się ściemniać.

Wąskie przejścia i łuki zrobione ze zwisających sopli lodowych, to pierwsze co rzuci wam się w oczy tuż po wejściu na atrakcję. Idąc dalej, znajdziecie lodową fontannę oraz coś na kształt igloo lub małej jaskini, do której można wejść jeśli jesteście na tyle cierpliwi żeby stać w kolejce.

Punktem kulminacyjnym jest lodowa zjeżdżalnia! Super sprawa. Interesująco zaprojektowany tunel z brył lodowych. Kolejka w sobotę była na około 15-20 minut czekania. Sam zjazd zajmuje około 15 sekund, ale warto! Zjeżdża się na plastikowych matach, nie na tyłku. Wejdźcie na mój Instagram jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda przejazd.

Co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na wizytę

Po pierwsze ubierz się naprawdę ciepło! Co prawda, są chyba 3 punkty, w których można się ogrzać przy cieple ogniska, ale to jednak za mało na godzinną wycieczkę na mrozie. Największy problem niestety miałam ze stopami…Mimo tego, że moje buty powinny wytrzymywać do temperatury -25°C, to jednak po 30 minutach stopy mi zamazały. Mój Mąż miał znowu problem z dłońmi… Po prostu bądźcie świadomi, że może wam być bardzo, bardzo zimno.

Jeśli planujesz wizytę z dzieckiem, weź sanki. Z wózkiem dziecięcym może być ciężko, bo ścieżki  pełne są „ruchomego” śniegu i trochę chodzi się jak po piasku.

Kup bilety online! Jest to wymagane, a wraz z biletem podajesz godzinę, w której chcesz odwiedzić zamek. Zwróćcie uwagę na to, że godzina planowanego przyjazdu zawsze podana jest w przedziale np. 16-16.30 i nie oznacza to, że macie tylko 30 minut na zwiedzanie, a że wasze wejście będzie ważne w  przeciągu tego czasu. Czyli np. o 16.22 spokojnie wejdziecie. Jeżeli przyjedziecie za wcześnie, będziecie musieli poczekać, a jeżeli za późno, niestety bilet wam przepadnie!

Bilet możecie wydrukować, ale nie jest to konieczne. Możecie go równie dobrze mieć w wersji cyfrowej.  Wszystkie informację o cenach biletów i godzinach otwarcia znajdziecie tutaj.

Dodatkowa rozrywka

Jak to w takich miejscach bywa, musi być coś więcej oprócz zwiedzania. Jako, że jest to prawdziwa Kraina Lodu, możecie spotkać tam Anne i Else! Dwie siostry zobaczycie w weekend w godzinach 13-15.

W piątki i soboty wieczorem 19-22, odbywają się pokazy z żywym ogniem! Coś w sam raz na rozgrzanie 🙂

Bądźmy w kontakcie!

Dajcie koniecznie znać czy już byliście i jak wam się podobało! A wszystkie kobietki z Kanady proszę o rekomendację dobrych butów zimowych, bo kolejnej zimy ze zmarzniętymi stopami nie dam rady przecierpieć.

15 Comments

  1. Wygląda to przecudownie. Mimo, że jestem raczej wielbicielką cieplejszych kierunków, to do takiego miejsca bym zdecydowanie zawitała. Jedynie co to musiałabym założyć dwie kurtki na siebie i pancerne buty, bo straszny ze mnie zmarzluch. Hehehe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.