Wyprzedaże garażowe

Był już temat taniej mody w Kanadzie, dzisiaj też zahaczymy o tańszą wersję zakupów. Będąc w Anglii, uwielbiałam chodzić na car boot. Jest to coś w rodzaju wielkiego targowiska, gdzie można kupić głównie używane rzeczy, takie jak: meble, odzież, książki, płyty, zabawki, wyposażenie kuchenne itd. W Kanadzie jako zamiennik można traktować wyprzedaże garażowe.

Jak działają wyprzedaże garażowe?

Powiedzmy, że mieszkasz w Kanadzie już parę ładnych lat i po tym czasie uzbiera Ci się spora kupka właściwie niepotrzebnych rzeczy, o które się tylko potykasz. Nadchodzi czas żeby się zmierzyć z uzbieranym bałaganem w postaci dawno nie używanych sprzętów kuchennych, odzieży, zabawek i kto wie czym jeszcze. Masz parę możliwości: oddać wszystkie rzeczy do trift store (specjalne sklepy sprzedające to, co ludzie postanowią oddać, a część dochodu idzie na cele charytatywne); wystawić dobytek na odpowiednich stronach internetowych i czekać aż ktoś kupi; wyrzucić lub zorganizować prywatną wyprzedaż garażową.

Jak zorganizować wyprzedaż?

To naprawdę bardzo proste! Wystarczy garaż, wszystkie graty skarby, które nie są ci już do niczego potrzebne, stół albo najlepiej kilka, bo na czymś musisz wyeksponować przyszłym klientom „towar”, papierowa taśma i marker do robienia najszybszych etykiet z cenami i najważniejsze-tabliczki z wielkimi kolorowymi literami GARAGE SALE (im większe, tym lepsze). Nie zapomnij tych tabliczek rozmieścić w najbardziej zatłoczonych miejscach w swojej okolicy i koniecznie napisz na niej swój adres, dzień bądź dni, w których wyprzedaż się odbędzie i godziny, w których planujesz otworzyć i zamknąć interes.

Czy warto wybierać się na wyprzedaże garażowe?

Tutaj sami musicie sprawdzić żeby zdecydować. Z pewnością warto się wybrać żeby zobaczyć czy taka forma zakupów nam odpowiada. Często można znaleźć coś fajnego w niskiej cenie lub coś, co niekoniecznie dostaniecie w sklepach. Niestety, z własnego doświadczenia wiem, że ludzie po prostu chcą się głównie pozbyć mało przydatnych rzeczy. Jeśli naprawdę wam zależy żeby znaleźć coś, co warto nabyć, istnieje parę przydatnych wskazówek. Po pierwsze, jeśli wyprzedaż trwa trzy dni, idź dnia pierwszego, najlepiej zaraz po „otwarciu”. Po drugie pamiętaj, że zawsze więcej ciekawszych rzeczy uda ci się kupić na tzw. Moving sale, czyli wyprzedażach odbywających się zaraz przed przeprowadzką właścicieli. Ostatnia kwestia, na którą można zwrócić uwagę, to dzielnica, w której odbywa się wyprzedaż. Im lepsza dzielnica, tym teoretycznie troszkę mniej śmieci, a więcej wartościowych (w dobrym stanie) przedmiotów.

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam temat osobom nowo przybyłym do Kanady. Życzę wszystkim udanych zakupów! Nie bójcie się targować, właściciele i tak nie płacą podatku od sprzedaży 😉 

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.