20 rzeczy, za które jestem wdzięczna w 2017 roku

kalendarz
Postanowiłam zrobić podsumowanie poprzedniego roku. Nasze życie od paru lat nabrało niesamowitego tempa. Zdarzają się dobre i złe chwile, ale zawsze jest coś, za co można (a nawet trzeba!) być wdzięcznym. Oto moja lista 20 rzeczy, za które jestem wdzięczna w 2017 roku.

Prywatnie

 1. Za to, że mam najwspanialszego Męża na świecie. Złoty człowiek o anielskiej cierpliwości. Potrafi wspierać, dodawać odwagi, popychać naprzód i robi najlepszą kawę na tej planecie! Czego chcieć więcej?
 2. Kudłaty! Od dawna marzyłam o tym żeby mieć psa. Kiedy zobaczyłam prywatne ogłoszenie o jego sprzedaży, wiedziałam już, że będzie mój! Kocham tego mojego Diabła Tasmańskiego.
 3. Zawieranie nowych znajomości. Kiedyś byłam osobą chorobliwie nieśmiałą. Do dzisiaj trochę mi z tego zostało, ale teraz już nie skupiam się na tym, co o pomyślą o mnie inni, a staram się widzieć w ludziach ich dobre strony i to, czego mogę się od nich nauczyć. W tym roku poznałam bardzo dużo fantastycznych osób.
 4. Kontakt z bliskimi. Mimo, iż dzieli nas tysiące kilometrów, jestem wdzięczna za to, że mamy możliwość komunikacji przez np. Skype. 

Kanada

 1. Wakacje w górach skalistych. Możliwość zobaczenia Banff, Jasper i Calgary. To były jedne z najpiękniejszych wakacji w moim życiu, ale mówię tak za każdym razem, kiedy jadę w nowe miejsce. Wobec tego, nie mogę się już doczekać kolejnych wakacji!
 2. Wizyta przyjaciółki z Anglii. Była to pierwsza osoba, która zdecydowała się nas odwiedzić z poza Kanady. Bardzo to doceniam, bo wiem jak drogie są bilety lotnicze.
 3. Niezliczone ilości wycieczek na piesze wędrówki. Wszystkie szlaki nasze!
 4. Campingi. Spędzanie wakacji i weekendów pod namiotem okazały się najbardziej romantycznym i wyciszającym czasem, jakiego do tej pory doświadczyliśmy. 
 5. Dostanie nominacji i zaaplikowanie o PR. Kolejne kroki do uzyskania stałego pobytu i możliwe, że w przyszłości obywatelstwa kanadyjskiego.
 6. Dostęp do darmowych książek. Plusy pracy w drukarni i przy produkcji książek.
 7. Kupno domu po 1,5 rocznym pobycie w Kanadzie. Kupno pierwszego domu jest zawsze ekscytującym przeżyciem.
 8. Za prawdziwych przyjaciół. Ludzie, którym wcześniej byliśmy obcy, są tutaj naszą rodziną i przyjaciółmi. Już wielokrotnie spotkaliśmy się z ogromną życzliwością, z która była nam obca i w pierwszej chwili trochę podejrzana. Teraz wiemy, że w razie problemów, nie zostalibyśmy sami sobie.
 9. Niezależność. Decydowanie o samym sobie, nie jest zawsze taką oczywistą sprawą. Teraz już nie mamy z tym problemów.

 

Hobby i rozwój

 1. Gra na skrzypcach. Prawdopodobnie domownicy mają czasami dość, ale sprawia mi to ogromną frajdę.
 2. Blog. Pisanie jest chyba jakimś typem terapii, może sposobem na tęsknotę za Polską. Dopóki będzie mi to sprawiało przyjemność, mam zamiar dzielić się swoimi przemyśleniami i przeżyciami.
 3. Sport. Jazda na rolkach, łyżwy, jazda konna i wiele innych. Kiedy tylko mam czas i ochotę! Dziękuję za to, że moje zdrowie pozwala mi na korzystanie ze wszystkich aktywności fizycznych.
 4. Nowe zajęcie mojego Męża. Biznes? Hobby? Najważniejsze żeby sprawiało mu przyjemność. Trzymam kciuki najmocniej!
 5. Poprawienie języka angielskiego. Jeszcze co prawda popełniam wiele błędów, ale już nie mam problemów z rozmową.
 6. Poznanie jogi oraz nauczenie się pozycji stania na głowie i „kruka”.
 7. Wykonanie 251 treningów w tym roku! Jestem dumna. Ostatnie 2 miesiące trochę sobie odpuściłam, ale zaraz wracam ponownie na matę!

Wdzięczność

Tak naprawdę jestem wdzięczna każdego dnia za niezliczoną ilość rzeczy. Jesteśmy zdrowi, każdego dnia spotykamy wspaniałych ludzi, mamy możliwość życia w drugim największym kraju świata, niczego nam nie brakuje i jesteśmy szczęśliwi. Najważniejsze i najtrudniejsze jest to, aby pamiętać o tym wszystkim i umieć to dostrzegać. 

Za co ty jesteś wdzięczny? Co dał ci 2017 rok? 

16 Comments

 1. Jaki fantastyczny rok za Tobą/Wami! 😀
  A czemu Kanada? Co tam robicie (chodzi o pracę) i czy jesteście zadowoleni? 🙂
  Mój rok minął bardzo szybko, dużo mnie nauczył o mnie samej i dał też nauczkę, ale ważne że optymizm pozostał ;).

  1. Kanada była wielkim marzeniem mojego Męża, a marzenia są po to, żeby je spełniać, więc jesteśmy 😉 Do tej pory jesteśmy zadowoleni. A co będzie w przyszłości-zobaczymy 😉 Powodzenia w 2018 roku! Oby był łaskawszy.

 2. Piękna lista 🙂 Myślę, że to ważne, żeby w tym szalonym świecie zatrzymać się na chwilę i docenić to, co mamy, a co często przyjmujemy za oczywistość. Myślę, że prowadzisz ciekawe życie w tej Kanadzie, a najbardziej zazdroszczę wszystkich tych szlaków czekających na przedeptanie 🙂 Życzę dobrego roku, wielu powodów do wdzięczności i niewyczerpanych pokładów optymizmu. Pozdrawiam ciepło! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.