Zobaczyć węże-Narcisse Snake Dens

Narcisse Snake Dens

O tym, że Manitoba może być całkiem interesującym miejscem pisałam już tutaj, jednak jak to na preriach bywa, trzeba po prostu wiedzieć gdzie się udać. Jedną z naprawdę ciekawych wiosennych atrakcji, jest Narcisse Snake Dens. Jeśli nie boisz się węży, prawdopodobnie będzie to dla ciebie coś godnego uwagi. A może już planujesz się wybrać, aby obserwować gniazda budzących się ze snu zimowego węży? Zobacz poniżej czego możesz się spodziewać, co ze sobą zabrać i jak dojechać w to miejsce. 

Narcisse Snake Dens

Duża część osób słysząc słowo „wąż” ma ciarki na plechach, a na myśl, że można z własnej woli jechać obserwować tysiące węży żyjących na wolności, popukałaby się po głowie. Nie taki diabeł jednak straszny, jak go malują! Węże w tej okolicy nie są jadowite i raczej nie pchają się do kontaktu z ludźmi. Często nadarzy się okazja do spotkania leniuchującego gada na swojej ścieżce, ale jak tylko za bardzo się zbliżycie, już go nie będzie. Nie ma obaw, że węże będą atakować lub wślizgiwać się przez nogawki spodni. Jednym słowem, nie ma się czego bać, a obserwacja węży w ich naturalnym środowisku jest znacznie bardziej przyjemna niż zza szyby w zoo.

Dojazd

Park, bo chyba mogę tak powiedzieć, znajduje się 1,5 godziny jazdy samochodem na północ od Winnipeg. Poniżej wklejam dokładną mapę wraz z zaznaczonymi szlakami.

Przydatne informacje

Wjazd do parku jest za darmo. Na miejscu dostępny jest parking oraz prowizoryczne toalety. Szlaki przygotowane są tak dobrze, że bez problemu można zabrać ze sobą wózek dziecięcy. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich również nie powinny mieć problemu. Cały szlak mierzy 3 km.

Na szlaku znajdują się cztery miejsca, w których z góry można obserwować  węże wijące się w skupiskach lub wygrzewające się z dala od ludzkich rąk. Niektóre z nich przypełzają wyżej, można je często spotkać na podestach obserwacyjnych, ale jak już wspomniałam, są bardzo płochliwe. 

Na oficjalnej stronie internetowej można przeczytać, że podnoszenie węży po to, aby je przez chwilę potrzymać, zrobić sobie z nimi zdjęcie, nie robiąc im przy tym krzywdy jest jak najbardziej dozwolone. Absolutnie nie wolno takich węży zabierać czy wyrządzać im świadomie krzywdy. Węże nie powinny gryźć, aczkolwiek są to tylko zwierzęta, które mogą się bronić przed kontaktem z naszymi dłońmi…Jeśli już zostaniesz ukąszony, nie panikuj, węże nie są jadowite.

Nie wolno wjeżdżać na szlak rowerami. Przez swoją nieuwagę lub nagłe wpełznięcie węża pod opony roweru, moglibyśmy narobić więcej szkód niż pożytku. Co wobec tego z psami? Można zabrać czworonożnych pupili, ale obowiązkowo muszą pozostać na smyczy. 

W parku nie ma dostępu do wody pitnej, nie ma również miejsca na zaopatrzenie się w jedzenie, więc pamiętajcie żeby zabrać wszystko ze sobą. 

Ważna informacja. Na terenie parku nie ma zasięgu, więc dostępne są tylko połączenia alarmowe.

Najlepszy czas na wizytę

Jest właśnie teraz! Koniec kwietnia, do końca maja, to moment, w którym można zaobserwować najwięcej tych pięknych stworzeń. Inny termin, to jesień, kiedy to wszystkie węże wracają do gniazd żeby przeczekać tam zimę. Jeśli planujesz wycieczkę, wybierz ładny, słoneczny dzień, a zobaczysz ich znacznie więcej. 

Niedługo w Kanadzie mamy długi weekend, więc będzie to najlepsza okazja na mały wypad. Więcej informacji zajdziecie na oficjalnej stronie parku tutaj.

A jeśli macie ochotę zobaczyć jak wyglądała nasza wizyta rok temu, zapraszam do krótkiego filmu. Na filmiku odganiam się cały czas od much, których było tam strasznie dużo, co było upierdliwe, bo gryzły mnie po nogach. Przypomniałam sobie to dopiero po obejrzeniu filmu i proponuję dobór odzieży lepiej zakrywającej ciało 😉 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.